Maket ucak

Maket ucak, gerçek uçak modellerinin belirli oranlarda küçültülerek birebir aynısı olan statik uçaklardir.

Gelişen ve değişen dünyada havacılık hızla ilerlemektedir.Bu kapsamda Hava Teknik ve Meslek liselerinin önemi artmaktadır.Burada eğitim alan öğrenciler ileride kullanicaklari dokumanlarda 3 boyutlu şekilleri algılayarak ve anlayarak bakım yapacaklardır.Maket uçak eğitimi , öğrencilerin maket uçak yapım kataloğuna bakarak,3 boyutlu şekilleri algılayarak maket uçağının yapılmasını öğrenmektedir.Boylece öğrencilerin 3 boyutlu şekilleri anlaması yorumlaması ve uygulaması sağlanarak analitik ve geometrik yetenekleri artırılmaktadır.Ayrica maket uçak yaparak el becerileri gelişmektedir. Dünyada ülke nüfusunun ortalama %10 maket uçak yapmaktadır.Ne yazık ki bizim ülkemizde bu oran çok düşüktür.Okulumuzda bu eğitim verilerek öğrencilerimize bir hobi kazandirirken aynı zamanda ülkemize bu hobiyi tanitmaktayız.

BU HOBİ İLE ÖĞRENCİLERİMİZE KAZANDIRDIKLARIMİZ;

MODEL UÇAK

Model uçaklar,,uzaktan kumanda kontrollü ve serbest olarak uçabilen havadan ağır, belirli boyutlarda yapılan hava araçlarıdır. Model uçak yapımı ve uçurmak oldukça zevkli bir hobidir.

Öğrencilerimize modelciliği ve havacılığı sevdirerek çeşitli araştırma-geliştirme çalışmaları ile yarışmalara hazırlarken aynı zamanda bilimsel havacılığa da destek sağlamaktayız.

Okulumuzda balsa, foam, papercraft,rubber power,F3p alanlarında model uçak faaliyetleri sürdürülmektedir.

BU HOBi İNSANA NELER KAZANDIRIR?

DRONE PILOT’s

Drone, İngilizce’de erkek arı manasına gelen bir kelimedir. Fakat günümüzde insansız hava araçları anlamında kullanılıyor. Geleceğin en önemli hava araçları olacak dronları kullanmak ve teknolojiden geri kalmamak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Okulumuzun kendi dronu ve FPV gözlüğü ile teorik ve uygulamalı eğitimler veriyoruz. Öğrencilerimizi bu zevkli hobiyle tanıştırmakla kalmıyor aynı zamanda onlara SHGM İHA0 lisansına sahip olmalarını sağlıyoruz. İstekli ve yetenekli olanları RACER DRONE PILOT olarak yetiştirip yarışmalara gönderiyoruz.

GEZİ KULUBÜ

İstanbul aşığı öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimizin yoğun katılımıyla geziler düzenliyoruz. Böylelikle öğrencilerimizin kültürel sanatsal faalitetlerle sosyalleşmesini amaçlıyoruz.

Resimler icin Instagram sayfamiza bekleriz